Делниците са движението в живота ни. Поне така смята Кристина Димова. Затова тя се заема със задачата да опише най-важните събития в България и по света от дните в седмицата само в изречение.
Понеделник:
Началото на стресовата седмица в България се постави с ясното предложение за почти пълен локдаун в страната (за втори път).
Виж повече: Covid-19, vol.2: Държава на автопилот
Вторник:
В близкия „друг край“ на света ситуацията е малко по-различна, защото по пет деца в Афганистан умират всеки ден, тъй като са на истинската „първа линия“ – тази на военното положение.
Сряда:
Поредна световна легенда напусна земната обител и чрез това изречение Слово 111 изказва уважението си пред вече покойния Диего Марадона.
Четвъртък:
Демокрацията е мираж в диктатурата на Турция, където официално десетки души получиха доживотни присъди заради опита за преврат срещу Ердоган.
Вижте повече тук: Някой трябва да поеме политическата отговорност. Или кой сбърка по пътя с пандемията в България?
Петък:
Всичко, което не е забранено, е разрешено, въздухът в София не е позволено да е толкова мръсен и така даваме зелена светлина тази седмица да приключи.
Последвай СЛОВО 111 в инстаграм за повече снимки от най-важните събития през седмицата.
Харесай фейсбук страницата на СЛОВО 111 за още интересни коментари.
Заместник главен редактор и Social Media Specialist в Слово 111. Кристина има опит като редактор, журналист и определя себе си като social media geek.Тя е търсач на истините и е в постоянна връзка с думите. Пазител на правото да задаваш всички възможни въпроси. Кристина е човек на словото, лице на Слово 111 и душата на социалните мрежи на медията.